Hotel Červenohorské Sedlo

Hotel ČHS s.r.o., Kouty nad Desnou 72, 788 11 Loučná nad Desnou, rezervace.hotelchs@gmail.com


Hotel Červenohorské Sedlo

Tipy na výlety

 

Naučná stezka Bílá Opava

Bílá Opava je část jihovýchodního svahu Pradědu s pramenným tokem Bílé Opavy, romantickým, hluboce zařízlým skalnatým kaňonem s vodopády a unikátními porosty rozvolněných horských smrčin. Území, naležející k okresu Bruntál, byl pro své pozoruhodnosti vyhlášeno za přírodní rezervaci, jež zaujímá 220 ha. Podél horního toku říčky vede naučná stezka, přístupná z Karlovy Studánky nebo v opačném směru od chaty Barborky. Úvodní tabule naučné stezky je umístěna na odbočce ze státní silnice z Vidly na Karlovu Studánku a končí u chaty Barborky. Trasa naučné stezky je totožná se žlutě značenou turistickou cestou. Na návštěvníky čeká překvapení v podobě obtížné turistické stezky, místy vytesávané ve skále, náročné stoupání a překrásné výhledy na vodopády.

 

Praděd

Praděd (Altvater, 1492 m) je nejvyšší horou Moravy a pátou nejvyšší horou v České vysočině. Praděd se nachází na území okresu Bruntál a má nejdrsnější podnebí na Moravě - průměrná roční teplota je zde pouhých 0,9 stupňů Celsia. Na vrcholu hory stojí 145 metrů vysoký vysílač, do roku 1959 zde stála také kamenná rozhledna. Vrchol Pradědu byl vyhlášen za přírodní rezervaci, jež je součástí velkoplošné státní přírodní rezervace Praděd. Z vrcholu je daleký rozhled na Pradědskou a Keprnickou hornatinu, město Jeseník, Bruntál, Králický Sněžník a za zvlášť příznivých podmínek je vidět až na Krkonoše a Vysoké Tatry.

 

Petrovy kameny

Petrovy kameny jsou vrcholová skalní hradba (1438 m) na hlavním hřbetu Hrubého Jeseníku, 1,5 km jižně od Pradědu na rozsoše Vysoké hole. Skály jsou tvořeny málo odolnou rulou. Na Petrových kamenech byla vyhlášena přírodní rezervace, která byla začleněna do Státní přírodní rezervace Praděd. Se skalami na Petrových kamenech je spjata řada pověstí. Při čarodějnických procesech v 17. století byly kameny označovány jako místo čarodějnických sabatů, údajných schůzek čarodějnic s ďáblem.

 

Horské lázně Karlova Studánka

Nedaleko od hotelu se nachází velmi turisticky oblíbené horské lázeňské městečko Karlova Studánka, kde můžete využít široké nabídky lázeňských procedur. Tyto horské lázně se nachází v malebném prostředí Jeseníků na úpatí nejvyšší hory Moravy a Slezska Pradědu. Je zde nejčistší vzduch v České republice, srovnatelný s alpským prostředím. Jedná se o nejvýše položené lázně v České republice. Celé historické centrum má unikátní architektonický styl horského charakteru. Karlova Studánka je dobrým výchozím bodem pro výlet na Praděd. Lázně Karlova Studánka leží v nadmořské výšce 800 m.n.m., těsně na východní straně Pradědu (1492 m). Jehličnatý les, který lázně obklopuje, má zvláštní půvab a ve vyšších polohách má charakter pralesa. Je součástí přes 1.000 km² velkého, lesního území, zasahujícího do rezervace v okolí Pradědu. Proto mají Lázně Karlova studánka čistý vzduch bez znečištění. Kromě toho, leží daleko od průmyslových oblastí. Tradice říká, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Lázně Karlova Studánka nabízí lázeňské a wellness procedury, bazénový komplex, zkrátka ideální místo pro odpočinek.

 

Wellness centrum Bruntál

Moderní Wellness centrum Bruntál s celoročním provozem. Areál je výborným místem pro zábavu a relaxaci u všech věkových skupin. Návštěvníci všech generací mají v tomto moderním zařízení možnost výběru mezi relaxačním pobytem či sportovními aktivitami. Můžete se těšit na 25 m dlouhý plavecký bazén s šesti dráhami, relaxační bazén s řadou masážních prvků, vířivky, výukový  bazén a divokou řeku. Odvážní návštěvníci se mohou spustit na stometrovém krytém tobogánu. Aromatická parní sauna je nepostradatelnou součástí centra. K občerstvení návštěvníků uvnitř bazénové haly slouží tzv. mokrý bar, který je přístupný v plavkách. Ostatní návštěvníci se mohou občerstvit v restauraci v přízemí, kde je mimo jiné i fitness centrum, masáže, kosmetika, solárium a obchod se sportovním zbožím. Parkování v areálu Wellness centra je zdarma. 

 

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Naprostou raritou, je přečerpávací vodní elektrárna vybudovaná v Hrubém Jeseníku, na úpatí Červenohorského sedla, v obci Loučná nad Desnou, uvnitř CHKO Jeseníky. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu v České republice. Jelikož se areál elektrárny nachází uvnitř chráněné krajinné oblasti, je z ekologických důvodů celý provoz umístěn v podzemí. Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně disponuje nádržemi s výškovým rozdílem 510,7 m. Horní nádrž se nachází na vrcholu hory Dlouhé Stráně v nadmořské výšce 1.350 m a zabírá plochu 15,4 ha, s největší hloubkou 26 m. Dolní nádrž leží na říčce Divoká Desná v nadmořské výšce 824,7 m a má plochu 16,3 ha. Při plném načerpání horní nádrže stoupne hladina o 21,5 m a hladina dolní nádrže klesne o 22,2 m. Vedle horní nádrže stojí malá mohyla, která uchovává původní výšku vrcholu hory, která byla jinak seříznuta asi o tři metry.

 

Rejvíz

Rejvíz leží 7,5 km jihozápadně od Zlatých Hor, v romantické krajině uprostřed lesů a je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nadmořská výška zde dosahuje témě 800 m.n.m. Jedná se o malebnou osadu s částečně zachovalou německou lidovou architekturou. V okolí se nachází řada turistických zajímavostí např. Velké mechové jezírko, zřícenina hradu Kobrštejn atp. Státní přírodní rezervace Rejvíz je se svou rozlohou 350 ha největším rašeliništěm Moravy a Slezska. Rašeliniště vzniklo v době poledové a svůj vzhled si zachovalo díky klimatickým podmínkám. V této přírodní rezervaci byla zřízena naučná stezka. Naučná stezka je dlouhá necelé 2 km a mohou se po ní pobybovat jen pěší v době od 8 do 18 hodin.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Hotel Červenohorské sedlo

Hotel ČHS s.r.o., Kouty nad Desnou 80, 788 11 Loučná nad Desnou,

e-mail: rezervace@hotelchs.eu

web: www.hotelchs.eu

tel. rezervace: +420 724 363 234

tel. recepce:    +420 602 819 919 

Formulář

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu