Hotel Červenohorské Sedlo

Hotel ČHS s.r.o., Kouty nad Desnou 72, 788 11 Loučná nad Desnou, rezervace.hotelchs@gmail.com


Hotel Červenohorské Sedlo

Běžkařské trasy

Červenohorské sedlo je významným turistickým a lyžařským střediskem Jeseníků a východiskem celé řady běžeckých tras.

  • Červenohorské sedlo - Švýcárna - trasa dlouhá 8 km

  • Červenohorské sedlo - Koutský žleb - Kouty nad Desnou - trasa dlouhá 3,5 km

  • Červenohorské sedlo - Vřesová studánka - trasa dlouhá 3,5 km

 

Červenohorské sedlo - Ramzová - trasa dlouhá 14,5 km

Z Červenohorského sedla se vydáme místy prudším stoupáním na Vřesovou studánku, která se nachází pod vrcholem Černé hory (1333 m.n.m.) Odtud pokračujeme na nedaleké Trojmezí, ze kterého vede náročné, často namrzlé stoupání nejprve lesem a potom po holém temeni na Keprník (1423 m.n.m.) Z vrcholu se za jasného počasí naskýtá jedinečný výhled na Jeseníky i horské hřebeny od Krkonoš až po Beskydy. Z Keprníku sjíždíme k Jiřího turistické chatě pod vrcholem Šeráku (1351 m.n.m.), kde je možnost občerstvení. Při sjezdu ze Šeráku na Ramzovou překonáme úžasný výškový rozdíl téměř 600 metrů. Cesta vede lesem a je obohacena o dílčí výhledy do údolí Ramzové. Dolů je možné se taktéž dostat lanovkou. Trasa Červenohorské sedlo - Ramzová je součástí Jesenické magistrály táhnoucí se přes celý hřeben Hrubého Jeseníku.
 

Červenohorské sedlo - Praděd - trasa dlouhá 8,5 km

Ze sedla vede nedlouhý výstup na Klínovec a Výrovku (v zimě může být tento úsek uzavřen). Úsek v oblasti malého a Velkého Jezerníku (1304 m.n.m.) má rovinaté partie a častá stoupání. Hřebenová magistrála ústí na louce u horské chaty Švýcárna. Z Červenohorského sedla sem vede ještě jedna pohodlnější varianta trasy - vpravo od hřebene po modré značce širokou cestou až k rozcestí nad Petrovkou, odtud vlevo po zelené, poněkud strměji se stoupá jen v krátkém úseku pod Malým Jezerníkem. Od Švýcárny se otevírá panoráma nejvyšší hory Moravy - Pradědu.

 

Sjezd Trojmezí - Branná - trasa dlouhá 12 km

Sjezd z Trojmezí vede po letní žluté turistické značce na Vozku, dále pak na Volskou louku a přes Banjaluku do Branné. Sjezd patří mezi náročnější.

 

Sjezd Červenohorské sedlo - Kouty nad Desnou - trasa dlouhá 7 km

Trasa z Červenohorského sedla do Koutů nad Desnou vede po staré silnici - žlutá turistická trasa. Sjezd končí u autobusové zastávky Kouty nad Desnou most, dále lze pokračovat až ke stanici soukromé železnice Desná. 

 

Sjezd Červenohorské sedlo - Domašov - trasa dlouhá 6 km

Z Červenohorského sedla vede sjezd do Domašova po žluté turistické značce, na začátku křižuje sjezdovky na severních svazích - vyplatí se zde opatrnost. Následuje dlouhý sjezd k Mariinu prameni a dále kolem chaty Polárka do Domašova.

 

Sjezd Pod Keprníkem - Domašov - trasa dlouhá 8 km

Z odbočky Pod Keprníkem vede prudký a náročný sjezd ke Keprnickému potoku, dále pozvolna až do Domašova.

 

Sjezd Šerák - Jeseník - trasa dlouhá 12,5 km

Sjezd vede zpočátku po žluté turistické značce ostrými serpentýnami. Ze Sněhuláku k Bobrovníku je již pozvolnější. Většina trasy vede lesem.

 

Sjezd Švýcárna - Kouty nad Desnou - trasa dlouhá 11,5 km

Od Švýcárny po hřebeni směr Červenohorské sedlo, na rozcestí vlevo po zelené značce po úbočí Jezerníků, posléze sjezd k rozcestí nad chatou Petrovka. Od Petrovky po hájovnu v Koutech nad Desnou sjíždíme lesní cestou se serpentinami a mírným spádem. Sjezd vyúsťuje na silnici u autobusové zasávky společně se zelenou značkou.
 

 

Kontakt

Hotel Červenohorské sedlo

Hotel ČHS s.r.o., Kouty nad Desnou 80, 788 11 Loučná nad Desnou,

e-mail: rezervace@hotelchs.eu

web: www.hotelchs.eu

tel. rezervace: +420 724 363 234

tel. recepce:    +420 602 819 919 

Formulář

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu